Secret – Titok
A szobba belpve, a mgtte lev ajt csukdsra lett figyelmes. De ez mg nem volt elg ahhoz, hogy elrettentsk a szndkaitl. Gondolta, hogy az elz alak a mltkor se lte meg, ha ismt megjelenne, most se tenn ezt. Hiszen rangban mgiscsak a Stn msik fiaknt l a kastlyban. Senki se lenne olyan idita, hogy meglve a fit, magra haragtsa az plet lakossgt, ezzel hallra tlve magt is. gy Yukionak a hall gondolattl egyenlre nem kellett flnie. Odasietett az asztalhoz, htha ott tallja mg a bortkot, de az nem volt sem az asztalon, sem a fldn. Ksrje, a patkny mg vele volt. A szakadt kanapra felmszva, elgedetten cincogott egyet, majd onnt felugrott a knyvespolcokra, amelyek a falakhoz szerelve, ngyszg alakban fogtk kzre a szobt. A fi a bortk megtallst feladvn elhagyta az asztal krnykt, s kvette a patknyt a knyvespolcokhoz. Vletlenszeren levett a legels polcrl egy knyvet, majd leseperte rla a port s a pkhlt. A bortja szakadt s kopott volt, nem lehetett elolvasni a cmet. Beleolvasva egy tlagos naplnak tnt, a fi szmra mgis j vilgot mutatott meg. De Yukio tudta, hogyha tovbbra is itt marad, tmadja ismt megjelenhet. gy a kezben lev knyvel egytt, mg msik hrmat leemelt a polcrl, az ajthoz sietett, s csak remlte, hogy az mg nyitva van. Szerencsjre, az ajt mg nyitva volt, gy srtetlenl el tudta hagyni a szobt.
***
A ffolyosn keresztl haladva leellenrizte mg egyszer, hogy a kulcs biztosan a zsebbe van, nehogy a patkny megint ellopja tle. A tolvajra visszagondolva, mr nem volt ott mellette. Valsznleg benn maradt a szobban. Yukio knyvekkel a karjban indult el a kastly legmagasabb tornyba, ahol a hlszobja van. Sietett. Nem szerette volna, hogy valaki felismerje, vagy krdre vonja a knyveket, amiket magnl tartott. thaladvn a trntermen a btyjt mr nem tallta ott. Abbl viszont mg baja lehet, ha Rin most fenn van a szobjukban. Igaz, sokszor szoktk a kastlybeliek knyvekkel a kezben ltni, gy ez egyltaln nem lenne feltn jelensg. s az ott lk kztt is a btyja lenne az utols szemly, akinek feltnne az, hogy most teljesen ms knyveket hozott fel olvasni, mint szokott. gy ha testvre bent is lenne a szobban, akkor se kellene a lebukstl tartania, ha ugyanolyan termszetesen viselkedik, mint ahogy mskor is. Viszont tvedett, mert felrvn nem tallt a szobban senkit. Lehetsges, hogy a btyja megint csavargott a kastlyon kvl. Legalbb nyugodt krnyezetben nzhette t a knyveket, amiket elhozott. Ezek kzl egy klasszikus Shakespeare volt, a msik kett meg valamilyen tudomnyos s vallsos tartalommal brt. Mgis a negyedik, a naplszer knyv tetszett meg neki a legjobban. Megfogalmazsa mr olyan egyszer volt az elzekhez kpest, hogy szinte brki, brmilyen htkznapi szemly lehetett volna az rja. Taln pont ebben nyerte el olvasja tetszst. rk teltek el azta, mg vgl elalvs eltt, mg egyszer tszerette volna futni a napl elejt. De mg azeltt mieltt btyja felrne a szobba. Vgl ezekre a sorokra nyomta el az lom:
„...Reggel, az gybl felkelve bmultam ki az ablakon. A szokatlan idjrs miatt, azonnal kiszaladtam az udvarra, s gy gynyrkdtem tovbb a hajnali esben. A Nap sugarai gy vilgtottak t a hull vzcseppeken, mintha azok gymntok lennnek. A felhk klnbz lgy sznekben haladtak t fenn, a kk gen. A felkel nap fnye, amolyan halvny rzsaszn kdt adott nekik. A most mg finomabb zldnek tn fk s nvnyek leveleirl lgyan folytak le a vzcseppek egszen a fbe, ahonnt tovbbra is ragyoghattak. A reggeli eszs a legszebb idjrs a vilgon. s n akkor jttem r, hogy knyrgk az eshz…”
|